Ježiš Kristus - jeden z prvých podnikateľov.

Autor: Monika Kašová | 24.6.2011 o 9:29 | (upravené 24.6.2011 o 10:11) Karma článku: 3,00 | Prečítané:  611x

Barton ho opisuje ako "umierneného spasiteľa, ale aj ako podnikateľa.Predmet podnikania- spasenie sveta. " Bol fyzicky silný, lebo sa narodil ako syn tesára. Bol zdravý lebo sa pohyboval na čerstvom vzduchu. Bol populárny lebo bol pozývaný na oslavy a priťahoval davy ľudí i malé deti. Bol empatický, lebo dokázal učiť príkladmi. Napriek obrovskej konkurencii dokázal z 12 rybárov urobiť predajcov svojho učenia (obchodných zástupcov) ...

... a ako sa jeden nemenovaný prominent vyjadril - dodnes dú plné kostoly jeho učencov i spotrebiteľov. Teda bol to veľmi úspešný podnikateľ. A prečo? Lebo podnikal s tým, čo nám je najbližšie a čoho je predsa  na svete tak málo - podnikal s emóciou lásky (ochotou, záujmom, sebaistotou, naladením, akceptáciou,....). Pochopil, že človek nebude šťastný kým nedosiahne určitý cieľ, ale nebude šťastný ani keď ho dosiahne, lebo skoro oň príde.  Dôležitá je cesta, ktorou ideš za svojimi cieľmi. Cesta je cieľ a cieľ je cesta. A to cesta LÁSKY. A čo Tvoj podnikateľský úspech? Aký je Tvoj cieľ?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Británia zatvára hranice, podmienky pre Slovákov už nebudú také dobré

Británia pristúpila k referendu o brexite, pretože sa domácim nepozdávalo vyplácanie vysokých sociálnych dávok cudzincom.

SVET

Čo povedala premiérka Mayová o Európe a Británii

Británia skrátka odchádza z Európskej únie.


Už ste čítali?