Boh stvoril človeka na to, aby tvoril!?!

Autor: Monika Kašová | 19.6.2011 o 11:40 | (upravené 19.6.2011 o 13:13) Karma článku: 3,64 | Prečítané:  620x

Ak si zablokovaný/á, prestávaš tvoriť a zdá sa Ti, že sa „TO“ nedá. Na tomto svete nie je nič nemožné. Je to iba v tomto okamihu matematicky nepravdepodobné – s pravdepodobnosťou "0". S inými premennými bude pravdepodobnosť vyššia. Odblokovania hemisfér cez tvorivosť je jednou z premenných, ktorá dokáže výsledok Tvojej rovnice pravdepodobnosti priblížiť k "1" a Tvoju tvorivosť priblíži ku 100% účinnosti.

Ak sa Ti nedarí v živote, je možné že je to preto, lebo si zabudol tvoriť možno je to preto. Alebo si niekde v detstve zablokoval tú správnu štruktúru tým, že si mal/a pocit že Ťa nemali záujem počúvať, Tvoje názory boli nevypočuté,....

Ako je to s Tvojou tvorivosťou naozaj?

Pozri na nasledovné riadky:

Maľoanvia praovu  heimséfrou.
Zaemarné na kersbu ceurzoku s idniviudálnym pírstupom  vyľhadávniaa bolkov u kadéžho zlvášť .

(robí Ti problém prečítať tieto skomolené slová? NIE. A vieš prečo? Pretože nie je podstatné či slovo je napísané správne, stačí, že má potrebný počet písmen a prvé a posledné písmeno daného slova sú na svojom mieste).
Tvorenie pravou hemisférou je vhodné pre všetkých bez rozdielu či kresliť vieš, alebo nie. Je vhodné najmä pre disgrafikov a dislektikov lebo im pomôže prekonať blokády.

Pravá hemisféra vníma slová ako celok a ľavá v slede. Pravá je analytická, ľavá syntetická. Rozvinúť úspech v živote dokážeš aj s rozvinutím kresby ale aj s cvikmi spojenými s prepájaním hemisfér. Možností je veľa.

Jednou je ukončiť starý spôsob správania používaním vzorcov, ktoré Ti už nie sú potrebné a začať žiť. Ukonč starý spôsob myslenia. Smrť nie je smutná, smutné je, že väčšina ľudí nežije. Začni žiť tak, aby si sa urobil zábavným/nou sám pre seba. Ak budeš šťastný/á Ty sám/a, všetci okolo Teba budú šťastní tiež. Nestavaj si ciele ktoré ak dosiahneš, aj tak nemáš pocit šťastia. Pochop, že cesta je CIEĽ.

(Ľudia nie sú šťastní ak nedosiahnu cieľ a nie sú aj keď ho dosiahnú, lebo si ho neudržia). A cesta, ktorú si dostal/a do vienka je cesta lásky- krétsky symbol tejto cesty je ľavotočivá špirála. Narodil/a si sa s možnosťou prijatia, akceptácie, ochoty, nadšenia, sebaistoty, rovnosti, záujmu, naladenia a jednoty, to všetko s náväznosťou na VOĽBU. Ale v genetike si dostal/a do vienka všetky nevysporiadané situácie svojich predkov a to antagonizmy, hnevy, zlosti, mrzutosti, žiale, pocity viny, strachy zo strát, strach zo strachu, ľahostajnosti a odlúčenia v záväznosti na voľbu, ktorú neurobíš-niet voľby.

"Celý otec, celá mamka" počujeme pri pohľade na deti. Čo to ale skutočnosti znamená? To že v stresovej situácii nejdeš cestou lásky, ale reaguješ presne ak ten rodič, na ktorého sa podobáš. A potom neskôr .... práve ten Ťa najviac "vytáča", presne toho nemôže vystáť. Lebo sa nastaví silné zrkadlo na to, čo na sebe sám/a neznášam. Uvedomenie je to, že nikdy Ťa nenaštve vlastnosť, ktorú nemáš. Je to silné uvedomenie, ale túto vedomosť môžeš nosiť roky v hlave, napriek tomu nie si múdry, ak ju nedokážeš používať. Vedomosť je dobrá, ale ak ju nevieš použiť - si stále hlupák. Múdrosť je dokázať vedomosť používať, hlúposť je vedieť a neurobiť to. Vedieť, že ak som hladný/á a predo mnou je jedlo, čo ma zasýti je dobré, ale je mi to nanič ak sa nenajem a umriem od hladu. Hlad mi to nezaženie, že sa na jedlo budem len dívať.  Vedieť umyť okná nedá izbe potrebné svetlo. To tam dostaneme až umytím. Práve mi prišiel syn s drkotajúcimi zubami, lebo si včera šiel na motorke s kamarátom len zaplávať. Šiel len v kraťasoch a s krátkym tričkom. Včera bolo teplo a bolo im fajn, tak sa rozhodli ostať do zajtra. A dnes celý deň leje. Povedala som mu o vedomosti a múdrosti a odvetil: "Mamka, ja som si to len chcel vyskúšať, ale celú cestu , keď som mrzol som myslel na dlhé nohavice." Nuž múdrosť je naučiť sa na vlastných chybách, lebo tento pocit mu nik nevysvetlí. Hlavne že sa stále môžem vrátiť k ceste lásky- k dedičstvo, ktoré som dostal/a ....

 

Prajem Ti veľa tvorivosti v živote...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?