Etikoterapia je cesta ako zobudiť, spoznať a zachrániť svoju dušu.

Autor: Monika Kašová | 19.6.2011 o 22:40 | (upravené 19.6.2011 o 23:26) Karma článku: 5,32 | Prečítané:  1745x

Žiadny človek sa nemá vyživovať odoberaním energie druhému. To je ovplyvňovanie. Ešte silnejšie je ovládanie či manipulácia. Ako sa cítiš, keď sa veci nedejú tak, ako si želáš?

„Keď máš pocit ľahkosti, robíš to, čo Ťa baví, Tvoje jemnohmotné telá sú naladené, aj Tvoje fyzické orgány pracujú v rovnováhe. Máš funkčnú pečeň, žlčník, obličky... Rovnováha ich pólov (kladný a záporný) je vyrovnaná. Ak sú v poriadku fyzické orgány, máš dobrý tlak, správny pulz. Keď sa telo dobre prekrvuje, tlak je v normále, v krvi je dostatok železa, tak Ti dobre funguje mozog. Keď Ti dostatočne funguje mozog, funguje Ti aj centrum trojitých ohrievačov-termoregulačné centrum. Keď si zdravotne v pohode, cítiš sa fanj,...keď sa cítiš fajn myseľ produkuje kladné myšlienky a na základe toho vznikajú kladné pocity. Teda všetkých Tvojich „5 tiel“ je v rovnováhe – fyzické, mentálne, emocionálne, esenciálne i kauzálne. -(tak by sme mohli pokračovať cez celý systém orgánov). Je to o tom, že ak človek chce so sebou niečo robiť a vie, že poriadok v duši je určujúci pre čokoľvek. „


Ak je to také jednoduché, prečo som chorý/áí? Už s najmenším príznakom fyzickej bolesti utekám k lekárovi – nech to za mňa vyrieši. Skutočne väčšina chorôb nie je chorobou, je to len istá disfunkcia – nerovnováha pólov vnútorných orgánov. Každý orgán má kladný a záporný pól. Týka sa to nielen fyzických orgánov, ale aj jemnohmotých. Orgány fyzického tela si sa učil/a už v „základke“, ale poznáš skutočne orgány svojich jemnohmotných tiel? Pri tejto otázke každý uvažuje a povie nie.
Pýtam sa ich:


„Čo teraz robíš?“...

...“rozmýšľam„... odvetia.

...„ A čím rozmýšľaš?“...

...“Mozgom“...

...„Mozog je fyzický orgán, tam prebieha proces myslenia. Ale čo pri rozmýšľaní  používaš? ...

...“Neviem, rozmýšľam“...

...„Ako sa to volá? Čo Ti prebieha MYSĽOU? „ ...je to myšlienka?"...

...„ÁNO“...“

...no vidíš, a to sú orgány mysle. Tiež majú kladný a záporný pól. Myseľ vyvolá pocity a tie sú tiež kladné a záporné. To sú orgány emocionálneho tela. Kauzálne telo je aj o vyrovnaní vplyvov na nás. Tiež je dobrý a zlý vplyv.

Myšlienka je energia a ako taká má vedomie. Ak má vedomie, tak s ňou je možná komunikácia. Myšlienka môže byť príjemná i nepríjemná. Negatívna myšlienka je učiteľ. Keď pochopíš, prečo prišla, zmúdrieš a ak učiteľvidí, že už nemá čo žiaka naučiť- odchádza. Tým sa uvoľní negatívna myšlienka, mizne negatívny pocit a tým aj choroba, ktorú vyvolali.  Choroba je zjednotenie nepríjemných negatívnych myšlienok, ktoré vyústili do negatívnych pocitov. Snaha byť za každú cenu pozitívny je strach ukázať, že mám strach.

Etikoterapia vychádza z vplyvu negatívnych pocitov na dušu a ich premenu na tú istú rovinu, avšak kladný pól. Dokáže riešiť aj tie najzložitejšie situácie. Napríklad povedal/a by si že ochota je to isté čo hnev, iba má iné znamienko? Ak som príliš ochotná/ý potom sa občas hnevám, lebo dávam tam, kde to nežiadajú. A napriek tomu, že mi to nepovedia, vysielajú na mňa negatívne pocity, ktoré sa usádzajú na kauzálnej úrovni. Ak sa často hnevám, je to preto, lebo mi chýba ochota sa prispôsobiť. A tieto a podobné príčiny spôsobujú nerovnováhy energie v tele. Keďže je pre Teba zdravie najdôležitejšie a poznáš pocity, ktoré Ti zdravie poškodzujú, potom si môžeš postrážiť, aby Ti niektorý z nich „nevletel do duše a neovplyvnil Tvoje zdravie“. Medzi ďalšie pocity patrí závisť, nenávisť, krivda, zloba, ľútosť, strach alebo trápenie sa za iných. Ak niektorý z týchto pocitov pustíš do svojho vnútra, tak za všetky následky nesieš zodpovednosť. Sokrates povedal, že telo je iba obalom duše. Ak ochorie duša, ochorie aj telo.
Ak sa o niečo bojíš, snažíš sa ho ovládnuť a to druhého oslabuje a unavuje. Tak sa prejaví strach . Nechaj druhých byť. Keď sa jeden snaží ovládnuť druhého ten druhý cúva.

Keď sa dvaja zblížia majú krásny pocit, ale skoro nikdy to nevydrží. Jeden sa začne cítiť neiste a bude sa snažiť toho druhého ovládnuť. Chce stále viac a Snaží sa získať viac a ten druhý cíti ohrozenie a je z toho boj o moc. Nemusí ak obaja ostanú v spojení, tak vo vzťahu vedie ten so silnejšou intuíciou a súboj nenastane. Moc sa zdieľa. Miesto vzájomného odoberania energie ju dávaš. Tvoja energia, tvoja láska sa v tebe hromadí a tak prejde do iného. „Zosilniť“. Jedna vec je dávať energiu, ale ju dáme niekomu, kto nám ju vráti, tak energia medzi nami vzniká. Zosilňuje sa tam a späť. Ak to budeme robiť všetci, ľudstvo postúpi o ďalší krok vo vývoji. Je to vyrovnávanie energie. Niektoré vzťahy sa ukončujú kladne iné záporne. Je dôležité uvedomiť si, že vo vzťahu sme preto, aby sme spolu našli rovnováhu. Vo vesmíre platí základný zákon - zákon rovnorodosti. Vesmírne zákony sú večné a spravodlivé. Tu neexistujú ani výnimky, ani privilégia. Rovnaké priťahuje rovnaké. Na Zemi platí základný zákon – zákon príťažlivosti. My ako ľudský elektomagnet vo vzťahu k našim myšlienkam a pocitom fungujeme rovnako ako Zem vo vzťahu s všetkým, čo na nej existuje a tvorí sa. Preto pozor na myšlienky! Priťahuješ tom, čo vysielaš, ale nestačí len pozitívne myslieť- treba aj cítiť a predstavovať si, všetkých 5 tiel musí byť za jednej frekvencii svetla. Ak sa Ti nepáči scenár, ktorý si dostal/a od života, tak si napíš vlastný. Urob si život zábavný vlastnou tvorbou.

Veľa síl v sebapoznaní.

Viac - skriptá etikoterapie I. voľne k stiahnutiu na www.ulexit.sk.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?